Turgutlu Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

Turgutlu Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Başkan Çetin Akın yönetiminde gerçekleştirdi.

Turgutlu’da yeni dönemin ilk Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Nisan ayı meclis toplantısında komisyon üyeleri de belirlendi. Meclisin açılış konuşmasına, geride kalan yerel seçimler ile ilgili değerlendirmeyle başlayan Başkan Çetin Akın, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye genelinde ve Turgutlu’da çıkan sonuç yeni başlangıcın ilk adımıdır. Bu anlamlı sonucun memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını canı gönülden diliyorum. İkinci dönemimizi bizlere layık gören, sandığa gidip seçimini bizden yana kullanan kullanmayan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönemde ‘her işimiz şeffaf her kararımız halk için’ demiştik. Hemşehrilerimiz sözümüzün doğruluğunu seçimiyle tescillemiştir. Geride bıraktığımız 5 yılımızda kimseyi ötekileştirmeden herkese şeffaf, eşit ve adil hizmet anlayışımız doğrultusunda görevimizi yaptık. İkinci dönemimizde de şeffaf, adil ve çalışkan olmaya devam edeceğiz. Bölmeyen, birleştiren tüm Turgutlu halkı için çalışan, şatafata yer vermeyen ve israf etmeyen olacağız. Hemşehrilerimizi korkutan değil huzuru savunan ve kalplerinde yer edinen olmaya devam edeceğiz. Türkiye genelinde ortaya çıkan sonuç halkımızın çok güzel bir mesajıdır. Halkımız; tepeden bakanları, kutuplaştıranları ve adeta kibir abidesine dönüşenleri cezalandırmıştır. Yurttaşlarımız kendisiyle dertlenen, kendisiyle ağlayan, kendisiyle gülen ve gerçek çözümler üreten insan odaklı sosyal belediyeciliği ise ödüllendirmiştir. Bunun en güzel örneğini Manisa’mızda 17 ilçe belediyesinden, 14’ünü ve 74 yıl sonra tarihi bir zaferle Manisa Büyükşehir Belediyesini bizlere armağan eden halkımızın seçimiyle görüyoruz. Buradan Manisa’mızın evladı Türkiye’mizin gururu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, koordineli bir şekilde çok çalışacağımız Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek’e ve mevkidaşlarım olan değerli belediye başkanlarıma da selam olsun. Kıymetli meclis üyesi arkadaşlarım; biz siyasetçilerin seçmenin sandıkta verdiği mesajları çok iyi okuması gerekir. Biz de bunu yapacağız. Geçen beş yılda olduğu gibi Turgutlu’muz için çok çalışmaya devam edeceğiz. El birliğiyle, ortak çaba ve gayeyle tüm meclis üyesi arkadaşlarımla çalışmak istediğimizi bilmenizi isterim. Elbette anlaşmazlıklar olabilir, demokrasi çerçevesinde tartışabiliriz ancak bu güzel kent adına uzlaşmaya çalışacağız. Siyasi rekabetimizi hizmette yarışarak yapacağız. Turgutlu’muzun değerli temsilcileri hanımefendiler, beyefendiler hepinizle bir arada bu güzel kente 5 yıl boyunca hizmet etmenin onurunu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız. Allah utandırmasın”

Nisan ayı meclis toplantısında iki ek gündem maddesiyle birlikte toplam 22 madde görüşülüp karara bağlandı. Turgutlu Belediye Meclisinin bir sonraki meclis toplantısı 7 Mayıs Salı günü saat 18.00’de yapılacak. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x