Balinaların Hedefinde Bu 3 Kripto Para Var: İstifliyorlar

Büyük balinaların bu dönemde paralarını neye yatırdıklarını hiç merak ettiniz mi? Kripto para balinaları, piyasanın hareketlenmesini beklerken cüzdanlarını bazı coinlerle dolduruyor. Bitcoin’den altcoinlere, bu balinaların nelere bahis oynadıklarına bir göz atıyoruz.

Lider kripto para Bitcoin ilk sırada yer alıyor!

Listemizde ilk sırada Bitcoin var. Lookonchain’den alınan son veriler, Bitcoin balinalarının BTC’nin son dönemdeki düşüşünü kendi varlıklarına eklemek için değerlendirdiğini gösteriyor. İki ayrı cüzdan kısa süre önce Binance’ten yaklaşık 135 milyon dolar değerinde toplam 2.000 BTC çekti.

Bitcoin balinaları, 2020 boğa koşusundan önce yaptıkları hızda Bitcoin biriktiriyor. Şimdi, bu not edilmesi gereken bir şey. Bitcoin balinaları 11 Haziran’da 1,38 milyar dolar değerinde toplam 20.600 BTC biriktirdi. CryptoQuant, bunun Bitcoin’in yeni bir en yüksek seviyeye doğru ilerlediği 28 Şubat’tan bu yana Bitcoin balinalarından gelen en büyük satın alma çılgınlığı olduğunu iddia ediyor. Bu arada Santiment, kripto borsalarındaki Bitcoin arzının 2021 Aralık’tan bu yana en düşük rakamına ulaştığını bildirdi. Santiment, 10 ya da daha fazla BTC tutan cüzdanların son zamanlarda iki yıldır görülmeyen seviyelere ulaştığını belirtti.

Lider altcoin Ethereum da balinaların radarında

Bu ay balina birikimi ağır toplara ait. Ethereum balinaları uyumuyor. Onlar da ETH varlıklarını yığmak için zamanı değerlendiriyor. On-chain veriler, bu kripto balinalarının 2,45 milyar dolar değerinde 700.000’den fazla ETH satın aldığını gösteriyor!

Bu büyük oyuncular Ethereum’un son fiyat düşüşünü oyuna geri dönmek için bir şans olarak görüyor. CryptoQuant, ETH’nin son alım çılgınlığının geçen Eylül ayındaki rekorla neredeyse eşleştiğini belirtti. ETH’ye olan ilgi, SEC Başkanı Gary Gensler’in bir bütçe oturumu sırasında yaz sonuna kadar spot Ethereum ETF’lerini onaylamayı ima etmesinin hemen ardından geldi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa buna heyecanla karşılık vererek ETH’yi tek bir günde %20 artırdı. Haber aynı zamanda tüm kripto piyasasını da canlandırdı. Ayrıca, toplam değerine 200 milyar doların üzerinde bir değer ekledi. Ethereum’da olan tek şey Kripto Balinalarının ilgisi değil. Son zamanlarda Ethereum’da çok şey oluyor. Ethereum tabanlı uygulamalar oldukça iyi performans gösteriyor. Bu uygulamalar kripto piyasasının önemli oyuncuları haline geliyor ve Ethereum’un DeFi için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Son sırada popüler meme coin’i Dogecoin var

Balinalar en büyük meme coin olan Dogecoin’e de ilgi gösteriyor. Analist Ali Martinez’e göre, DOGE balina aktivitesi yükselişte. Yalnızca 7 Haziran’da, her biri 1 milyon dolardan fazla değere sahip 150’den fazla DOGE işlemi gerçekleşti. 31 Mayıs’ta bu balinalar yaklaşık 700 milyon DOGE biriktirerek toplamda 112 milyon dolara ulaştı!

Son haftalarda Dogecoin balinaları 6,4 milyar DOGE üzerinde hareket etmekle meşguldü. Bir meme coin olarak Dogecoin’in fiyatı, özellikle bu büyük oyuncular işin içine girdiğinde, trader duyarlılığına bağlı olarak dalgalanabilir. Satın alma çılgınlıkları yükseliş titreşimleri yaratır, talebi artırır ve diğer tüccarlar gemiye atladıkça fiyatları yükseltir. Yani Dogecoin radarda olması gereken bir kripto para.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x